Periodontoloģija

Periodontoloģija ir zobu balstaudu ārstēšana. Smaganu saslimšanu parasti veicina nepareiza un nepietiekama mutes higiēna. Sākotnēji tā izpaužas kā smaganu asiņošana, ko sauc par gingivītu. Gingivītu var ārstēt rūpīgi kopjot mutes dobumu un regulāri apmeklējot zobu higiēnistu. Nepamanot un neārstējot gingivītu, tas var progresēt un kļūt par nopietnu smaganu saslimšanu - periodontītu, kā rezultātā pakāpeniski noārdās zobu balstošie kaulaudi, zobi kļūst kustīgi un tie var izkrist. Tādēļ svarīgi ir pievērst uzmanību sava mutes dobuma veselībai un savlaicīgi  vērsties pie speciālista pēc palīdzības.

Uzsākot ārstēšanās procesu, vispirms tiek veikti izmeklējumi, lai noteiktu ārstēšanas etapus. Mūsu klīnikā tiek veikta dziļā smaganu kabatu tīrīšana - kiretāža. Problēmas ārstēšanai tiek izmantota inovatīvā PRF metode.

PRF - inovatīva metode ārstēšanā

Audu reģenerācijai periodontozes skartajās zonās, tiek izmantota inovatīvā i-PRF un a-PRF metode. I-PRF ir injicējamā ar trombocītiem bagātināta fibrīna metode (angliski - injectable platelet rich fibrin). A-PRF ir ar trombocītiem bagātināta fibrīna membrāna (angliski - advanced injectable platelet rich fibrin). PRF materiāls/injekcija tiek iegūta no paša pacienta asinīm, nav pievienoti antikoagulanti vai kādas citas ķīmiskas vielas. Tās ir nekaitīgas, bez blakusefektu parādībām, droša metode bez alerģijām un infekciju riska. 

Mūsu klīnikā periodontoloģijas manipulācijas veic zobārsts Alvis Šapals.

Pieteikties vizītei

0
 .